İzmir’de Düğün Yapılacak Yerler

Burak Karadağ Photography ile Havaların ısınması ile birlikte, düğün aşamasına gelen çiftler ve aileleri, İzmir’de düğün yapılacak yerler konusunda araştırma yapıyorlar. Her ailenin ayrı istek ve ihtiyaçları olduğundan, düğün salonlarının özellikleri seçim esnasında ön plana çıkıyor. İzmir’in geniş sahil şeridinde bulunan mekanlar (incir altındaki düğün salonları gibi), özellikle tertemiz ve masmavi deniz manzarası ile hem açık hem de kapalı alanlarda düğün imkanı sunuyor. Ayrıca, Çeşme, Alaçatı, Foça gibi turistik ve doğa harikası bölgeleri ile teleferik bölgesi de kır düğünü de dahil her türlü organizasyona imkan tanıyor.

Düğün Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün salonu seçimi yapılmadan önce, düğün sahiplerinin düğün planlarını detaylı olarak yapmaları ve bu planda bulunan gereksinimleri karşılayacak şekilde düğün salonlarını incelemeleri gerekiyor. Salon seçiminde dikkat edilecek hususlar; düğüne katılması planlanan kişilere hizmet verebilecek büyüklükte bir salonu olması, düğün salonunun dekorasyon ve süslemelerinin isteğe cevap verebilecek şekilde yeniden düzenlenebilmesi, mevsim şartlarına uygun ısıtma ve soğutma sistemlerinin kapasiteleri, fiyata dahil olan hizmetler ve alternatiflerinin belirlenmesi, fotoğraf ve video hizmetlerinin yeterliliği ve gerekirse takviyesi, düğün pastasının seçimi ve sunumu, müzik sistemi, ikramları yapacak olan hizmetlilerin eğitim seviyesi ve sayısı ve araç park yerlerinin kapasitesi gibi bir çok konular olarak sıralanabilir.

İzmir’de Bulunan Düğün Salonlarının Özellikleri

İzmir, doğası ve iklimi sayesinde her türlü düğün yapma imkanı tanıyor. İzmir’deki bir çok düğün mekanlarında; açılır kapanır tavan, etkinlikleri önlememesi maksadı ile yapılmış kolonsuz salonlar, şehir merkezine yakın konumundan dolayı ulaşım kolaylığı, orman, kır, bahçe, doğa ve deniz manzarası imkanı, 200 kişilikten başlayarak 2000 kişiye kadar hizmet verebilme seçeneği, 500 araca yakın değişen otopark kapasitesi ve kokteyl için ayrı mekanlara sahip olunabilmesi gibi bir çok olanak bulunuyor. Düğün salonları, düğün sahiplerinin istekleri doğrultusunda mümkün olan her türlü değişime açık bulunuyor.

 

2018-04-16T22:33:53+00:00