2018 Gelin Makyajı İpuçları

Gelin adayları evlenecekleri tarih öncesi anı ve sonrası için belli bir süre yoğun tempoda hazırlık yaparlar. Gelinlik seçimi, altın alımı, davetiyeler, damatlık seçimi düğün salonu kiralamaları ve liste uzadıkça uzar. Ancak bu listenin en önemli ayrıntılarından biri gelin makyajı konusudur. Çünkü açıkta olan yüze uygulanacak makyaj demek beyaz gelinliğin içinde güzel bir anı bırakmak, fotoğraf çekimleri ve herkes tarafından beğenilmek gibi kriterler demektir.

Gelin Makyajı

Yıllar içerisinde gelin makyajı renk ve uygulanma şekli ile farklı trendler oluşturur. 2018 gelin makyajı ipuçları dikkate alınırsa daha güzel bir görünüm sağlanır. Gelin makyajı 2018 yılında olabildiğince kişiliği yansıtacak özellikte olmalı, hafif renk tonları seçilmeli, yüzde en çok dikkat çeken göz ve dudaklar ön planda olacak şekilde işinin ehli kişilerce uygulanmalıdır. Yorgunluğu yansıtmayan bir makyaj uygulanarak yüz canlı gösterilmelidir. Ayrıca Gelin Makyajının önemi Düğün Fotoğrafı / Wedding Story çekimlerinde ki çekim yapılacak yer ile uygun olmalıdır.

Renkler ve Tonlar

2018 gelin makyajı ipuçları arasında en önemli nokta yüz şekline uygun makyaj uygulaması olmalıdır. Gözlerde yarım eyeliner uygulanarak gözler daha iri görünerek ilgi odağı olur, bronz bir yüz beyaz gelinlik ve diğer kısımlara uygulanacak makyajla tam uyumlu olur. Kaşlar doğal görünümlü ve kalın olmalı, dudaklar parlak ruj ve özellikle sadeliği yansıtmak için doğal gösteren pembe ve tonlarından seçilmelidir. Davetlilerle uzun bir süreç geçirileceği için akmayan kaliteli makyaj ürünlerini seçmek gerekir.

 

 

dugun-makyaji

2018-04-11T08:25:25+00:00