Düğün Fotoğrafı Çekimi

Burak Karadağ Photography Düğünler, sevdiğiniz ve sizi seven insanların yanınızda olduğu bu mutlu anları paylaşmak için bir araya gelinen en özel gündür. Ayrıca düğünler gelinle damadın başrolünü oynadığı hayat filmlerinin başlangıç sahnesidir. Bu sahneyi ve filmin devamını bir ömür hatırlamak için fotoğraf çekimlerinin önemi çok büyüktür. Düğün fotoğrafı çekimi bu konuda profesyonel olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü yaşanılan anları ölümsüzleştirmek yalnızca fotoğraflarla mümkündür.

Düğün Fotoğrafları için Mekan Seçiminin Önemi

Bu güzel günün tek sıkıntısı yorucu olmasıdır. Fotoğraf çekilirken öncelikle stresten uzak ve yorgunluğu unutturacak doğayla iç içe olun mekanlar tercih edilmelidir. Sahil kenarında el ele yürüyüş yaparken bu doğal ortamda ya da yeşillikler içindeki küçük bir çay bahçesinde sıcak çayı yudumlarken çekilen fotoğraflar düğün gününe dinlenmiş bir şekilde başlamaya yardımcı olur. Bu tarz mekanlar tercih edildiğinde netlik ve doğal görüntü çekilen fotoğrafların kalitesini de arttıracaktır.
Dış mekan çekimlerinde hava şartlarına muhakkak dikkat edilmelidir. Yanı sıra tercihimiz kapalı mekan çekimleri ise; arka plan çok önemlidir ve verilen pozla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen mekanlar fotoğraflara bakma isteğini de uyandıracaktır. Bu sebeple hangi mekanda hangi pozun verildiğine dikkat edilmelidir.

Fotoğraf Çekiminde Çeşitlilik

Düğün çekimlerinde fotoğrafçılar sınır tanımıyor, görüntü farklılıklarına göre tercihler sunmuşlardır. Gelin ve damadın başrol oynadığı iç ya da dış çekimle olan fotoğraflara katalog çekim denilmektedir. Genelde ilk tercih olarak kullanılmaktadır. Fakat son zamanların gözdesi trash the dress day çekimdir. Bu çekim düğün gününden farklı bir zamanda daha çok doğayla baş başa kirlenme korkusu yaşamadan ve düğün stresi olmadan yapılan çekimlerdir. Daha detaylı olarak ta adlandırılabilecek çekim ise; Hikaye çekimidir ki bu çekim düğünde bulunan tüm davetlilerin gelin ve damadın yaşadığı her anın resmedilmesidir. Diğer bir çekim şekli de save the date çekimdir. Davetiye de düğün tarihi ile beraber gelinle damadın fotoğrafının eklenmesidir.

 

2018-04-16T22:17:18+00:00